Travel

Podróże z profesjonalistą

Shutterstock

Aż trzy czwarte polskich przedsiębiorstw pragnie obniżyć koszty podróży służbowych – wynika z raportu LOT Travel. Rozwija się również rynek tego typu wyjazdów. Nic dziwnego, że rośnie znaczenie profesjonalnych firm, które je organizują, a korzyści dla ich klientów nie sprowadzają się już tylko do oszczędności. 

Takie firmy, jak HRS (Global Hotel Solutions), e-Travel czy Amadeus, których działalność określa się skrótem BTM (Business Travel Management), często oferują kompletną obsługę podróży służbowych, poczynając od rezerwacji biletów i hoteli poprzez opiekę nad pracownikiem w czasie delegacji, a kończąc na zarządzaniu finansami klienta związanymi z wyjazdami. 

Znawcy rynku rekomendują korzystanie z usług BTM wszystkim tym przedsiębiorstwom, których roczne wydatki na podróże służbowe przekraczają 120 tys. zł. Chociaż wtedy, gdy w grę wchodzą mniejsze nakłady, profesjonalne wsparcie też może się bardzo przydać. 

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Boom na drony

Cztery sposoby na podatki

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Zamiast dziel i rządź - mnóż i zarządzaj!