Travel

Konferencje inaczej

Dawid Linkowski

Spotkanie biznesowe nie musi koniecznie odbywać się w hotelu  czy typowym centrum konferencyjnym. W ostatnich latach w Polsce (i u naszych sąsiadów) wyrosło mnóstwo architektonicznych perełek, które dysponują odpowiednią infrastrukturą, ale też urzekają klimatem i pięknem. Wybraliśmy dla Was jedenaście takich miejsc. 

Gdański Teatr Szekspirowski

Ostatnio było o nim całkiem głośno. Teatr w Gdańsku znalazł się bowiem na liście miejsc, które odwiedziła brytyjska para książęca, książę William i księżna Kate, podczas swojej wizyty w Polsce. Co ciekawe, nie byli oni pierwszymi przedstawicielami brytyjskiej rodziny królewskiej, którzy zawitali do Gdańska. W teatrze gościł także książę Karol. 

Ale nie ma się co dziwić, bo gdańska placówka jest naprawdę unikalna. Sam budynek teatru jest nowy, ma zaledwie trzy lata, ale stoi na miejscu Szkoły Fechtunku, pierwszego publicznego teatru w I Rzeczypospolitej (powstał w XVII w.). Był to teatr wyposażony w scenę typu elżbietańskiego. W swoich podwojach gościł wędrowne trupy angielskich aktorów. To jednocześnie pierwsze miejsce, gdzie w Polsce wystawiano sztuki Szekspira. 

Współczesny budynek nawiązuje architekturą do Szkoły Fechtunku, tyle że jest z betonu. Sprawia jednak wrażenie wyjątkowo lekkiego. Doznanie to potęguje się, gdy wkroczymy do środka. Scena i widownia są bowiem w całości wykonane z drewna. 

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Boom na drony

Cztery sposoby na podatki

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Zamiast dziel i rządź - mnóż i zarządzaj!