Wypatrzone przez ŚWIDERKA

Uber dla ciężarówek

Andrzej Wieteszka

Uber stał się synonimem wtargnięcia nowych technologii i modeli biznesowych do świata usług transportowych. Wielu zapewne słyszało, że firma  ta jest obecna nie tylko na rynku taksówkarskim,  ale także dostarcza do domów jedzenie z restauracji. Nowością jest jej obecność na rynku logistyki, a dokładniej – przewozu towarów ciężarówkami. 

Uber Freight dopiero raczkuje, przy czym nie znaczy to, że otwiera rynek łączenia (za pośrednictwem aplikacji) firm transportowych, czy też kierowców ciężarówek, z tymi, którzy szukają przewoźnika gotowego dostarczyć towar. Konkurencja jest tu już duża. Jak wynika z danych firmy badawczej CB Insight, tylko w pierwszych sześciu miesiącach tego roku w technologiczne startupy, oferujące usługi brokerów spedycyjnych lub rozwiązania technologiczne wspierające spedycję, zainwestowano na świecie 478 mln dol., a w całym 2016 r. – 763 mln dol. 

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Boom na drony

Cztery sposoby na podatki

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Zamiast dziel i rządź - mnóż i zarządzaj!