Praca

Wyzwania rekrutacji – na jakich absolwentów czekają pracodawcy?

Niedobory kadrowe to w ostatnich miesiącach gorący temat. Mówi się o rynku pracownika, w szczególności kiedy szukamy do pracy absolwentów czy młodych talentów. Krytyka kandydatów z pokolenia milenialsów już się chyba wyczerpała, a pracodawcy zaczynają poszukiwać w młodych kandydatach potencjału, dostrzegać kreatywność i entuzjazm, energię i proaktywność, która może stać się siłą napędową dla biznesu.

Oczywiście pozyskanie tych młodych talentów, których potrzebuje nasza organizacja, nadal jest wyzwaniem, bo najlepszych szukają prawie wszyscy, a ich liczba na rynku jest ograniczona. Czego więc obecnie szuka pracodawca? Jakich cech i kompetencji oczekujemy od studentów? Czy najmłodsze pokolenie nadal jest postrzegane jako roszczeniowe i nieprzygotowane do pracy? Jak rozmawiamy z młodymi kandydatami i gdzie ich szukamy? Czy już wiemy, jak do nich docierać i jak ich przyciągać?

Między innymi na te pytania postara się odpowiedzieć badanie „Wyzwania rekrutacji – na jakich absolwentów czeka rynek?”, które organizują BIGRAM oraz Cube Reaserch. Zachęcamy pracodawców do wzięcia w nim udziału poprzez wypełnienie krótkiej ankiety: https://lnkd.in/g7Fji5S

Wszyscy, którzy poświęcą swój czas, otrzymają pełny raport z komentarzem eksperckim oraz zaproszenie na webinaria, które odbędą się we wrześniu.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?