Nowe Technologie

Znamy startupy uczestniczące w programie Start Path

Mastercard przedstawił grupę startupów uczestniczących w kolejnej edycji Mastercard Start Path – globalnego programu wspierającego zaawansowane startupy z branży technologii finansowych, które będą miały wpływ na przyszłość handlu.

Najnowsza edycja programu koncentruje się na zniwelowaniu luki między handlem stacjonarnym a elektronicznym. Część z sześciu wybranych startupów wykorzysta analizy nawyków zakupowych i wzorców ruchu w sklepach do stworzenia spersonalizowanych doświadczeń dla klientów. Inne debiutujące firmy pomogą sprzedawcom w akceptowaniu płatności dokonywanych za pośrednictwem wiadomości SMS i platform opłacania rachunków na wyższe kwoty, których dawniej nie można było regulować kartą.

Startupy zakwalifikowane do obecnej edycji programu to:

CardUp – udostępnia platformę, która pozwala opłacać za pomocą kart kredytowych comiesięczne wydatki, np. czynsz lub ubezpieczenie, zapewniając przy tym dostęp do środków i możliwość zdobywania dodatkowych nagród.

ftcash – pozwala małym sprzedawcom i przedsiębiorcom korzystać z kredytów biznesowych bez zabezpieczenia i akceptować płatności dokonywane przez ich klientów za pomocą aplikacji mobilnych i wiadomości.

ModoPayments – udostępnia nowe metody płatności, w tym wykorzystywanie punktów zdobytych w programach lojalnościowych do robienia codziennych zakupów w sklepach.

Movvo – zapewnia wgląd we wzorce poruszania się po sklepie i robienia zakupów.

ToneTag – umożliwia realizację płatności zbliżeniowych za pomocą dowolnego urządzenia wykorzystującego fale dźwiękowe zamiast technologii NFC.

RecommenderX – opracowuje nowoczesne narzędzia do analizy danych, które pozwalają przygotowywać spersonalizowane rekomendacje.

Jednocześnie ogłoszono nabór do następnego, 6-miesięcznego, wirtualnego programu. Zgłoszenia będą przyjmowane do 2 sierpnia 2017 r. Program jest przeznaczony dla startupów, które zmieniają oblicze bankowości, płatności elektronicznych i handlu, a także zostały już doinwestowane w tzw. rundzie zalążkowej lub w serii A. Zainteresowane startupy z Polski mogą znaleźć dodatkowe informacje i przesłać swoje zgłoszenie na stronie www.startpath.com.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]