Nowe Technologie

Znamy startupy uczestniczące w programie Start Path

Mastercard przedstawił grupę startupów uczestniczących w kolejnej edycji Mastercard Start Path – globalnego programu wspierającego zaawansowane startupy z branży technologii finansowych, które będą miały wpływ na przyszłość handlu.

Najnowsza edycja programu koncentruje się na zniwelowaniu luki między handlem stacjonarnym a elektronicznym. Część z sześciu wybranych startupów wykorzysta analizy nawyków zakupowych i wzorców ruchu w sklepach do stworzenia spersonalizowanych doświadczeń dla klientów. Inne debiutujące firmy pomogą sprzedawcom w akceptowaniu płatności dokonywanych za pośrednictwem wiadomości SMS i platform opłacania rachunków na wyższe kwoty, których dawniej nie można było regulować kartą.

Startupy zakwalifikowane do obecnej edycji programu to:

CardUp – udostępnia platformę, która pozwala opłacać za pomocą kart kredytowych comiesięczne wydatki, np. czynsz lub ubezpieczenie, zapewniając przy tym dostęp do środków i możliwość zdobywania dodatkowych nagród.

ftcash – pozwala małym sprzedawcom i przedsiębiorcom korzystać z kredytów biznesowych bez zabezpieczenia i akceptować płatności dokonywane przez ich klientów za pomocą aplikacji mobilnych i wiadomości.

ModoPayments – udostępnia nowe metody płatności, w tym wykorzystywanie punktów zdobytych w programach lojalnościowych do robienia codziennych zakupów w sklepach.

Movvo – zapewnia wgląd we wzorce poruszania się po sklepie i robienia zakupów.

ToneTag – umożliwia realizację płatności zbliżeniowych za pomocą dowolnego urządzenia wykorzystującego fale dźwiękowe zamiast technologii NFC.

RecommenderX – opracowuje nowoczesne narzędzia do analizy danych, które pozwalają przygotowywać spersonalizowane rekomendacje.

Jednocześnie ogłoszono nabór do następnego, 6-miesięcznego, wirtualnego programu. Zgłoszenia będą przyjmowane do 2 sierpnia 2017 r. Program jest przeznaczony dla startupów, które zmieniają oblicze bankowości, płatności elektronicznych i handlu, a także zostały już doinwestowane w tzw. rundzie zalążkowej lub w serii A. Zainteresowane startupy z Polski mogą znaleźć dodatkowe informacje i przesłać swoje zgłoszenie na stronie www.startpath.com.

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Boom na drony

Cztery sposoby na podatki

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Zamiast dziel i rządź - mnóż i zarządzaj!