Pieniądze

Ponad 1/4 internautów planuje zwiększyć zakupy w sieci

fot. EAST NEWS

W najbliższym roku ponad jedna czwarta internautów kupujących online planuje zwiększyć sumę pieniędzy, jaką zostawia w e-sklepach - wynika z raportu przygotowanego przez firmę Gemius dla Izby Gospodarki Elektronicznej.

Z kolei zmniejszenie wydatków na zakupy w sieci deklaruje 4 proc. ankietowanych. Natomiast blisko połowa przewiduje, że ilość pieniędzy, jakie pozostawią w nadchodzącym roku w sklepach internetowych, pozostanie na poziomie zbliżonym do aktualnego.

W komentarzu autorzy raportu piszą, że nadal podobny odsetek respondentów planuje zwiększenie wydatków na zakupy w sieci, ale co ważne, istotnie mniej deklaruje ich zmniejszenie.

"Pozwala to przypuszczać, że rynek e-commerce dalej będzie dynamicznie rósł, tym bardziej że konsumenci postrzegają zakupy online jako wygodne, dające im większe możliwości wyboru i porównania produktów oraz atrakcyjne cenowo – komentują.

Z badania wynika, że w porównaniu do kobiet mężczyźni nieco częściej deklarowali zwiększenie wydatków na produkty i usługi kupowane w sieci - 28 proc. wobec 26 proc.

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]