Wydarzenia

IX Kongres Relacji Inwestorskich SEG

7–8 czerwca w Ossie, podczas IX Kongresu Relacji Inwestorskich SEG, rozmawiano o sposobach na skuteczną komunikację i bieżących wyzwaniach stojących przed spółkami giełdowymi.

Kongres rozpoczął blok dyskusyjny na temat nowoczesnego podejścia do tworzenia i dystrybucji informacji dla inwestorów, podczas którego rozmawiano o zagadnieniach związanych z budowaniem nowoczesnej strony internatowej, dotarciem z informacją do mediów i inwestorów czy wykorzystaniem mediów społecznościowych w pracy działów relacji inwestorskich.

Podczas drugiego bloku tematycznego, dotyczącego wyzwań raportowania niefinansowego, była mowa o tym, które spółki i co powinny raportować, jakie są wyzwania raportowania pośredniego, jak określić istotność kwestii niefinansowych i wybrać wskaźniki oraz jaka jest rola biegłego rewidenta w raportowaniu niefinansowym.

Ostatni blok, „Relacje inwestorskie jako sport ekstremalny”, poświęcony był takim zagadnieniom, jak: indywidualna odpowiedzialność za działania RI; prowadzenie zagranicznych relacji inwestorskich z perspektywy Warszawy czy wyzwania przy raportowaniu okresowym.

Po części merytorycznej odbył się Charytatywny Bieg Rynku Kapitałowego, podczas którego uczestnicy zbierali środki na praktyczną edukację młodzieży ponadgimnazjalnej w zakresie przedsiębiorczości w ramach programu „Zarządzanie firmą”, który jest realizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. W sumie uczestnicy przebiegli 198 osobokilometrów.

Uwieńczeniem I dnia kongresu była wieczorna gala, podczas której wręczono statuetki laureatom X edycji konkursu Złota Strona Emitenta. Nagrodzone spółki to: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA, Dom Development SA, Ambra SA, LUG SA, Ronson Europe NV oraz Powszechny Zakład Ubezpieczeń SA.

Drugiego dnia kongresu odbyły się dwie tury warsztatów tematycznych dotyczących zagadnień podnoszenia jakości relacji inwestorskich, takich jak: komunikacja spółki z inwestorami instytucjonalnymi; Twoja nowa strona korporacyjna: od czego zacząć; raportowanie niefinansowe: ustalenie istotności zagadnień, przygotowanie spółki, korzyści dla zarządu i inwestorów; myśl jak analityk; raportowanie w sytuacji kryzysowej; identyfikacja i komunikacja finansowej informacji poufnej.

Odbyły się także dwie sesje „Rynek rok po MAR” z perspektywy nadzorców oraz z perspektywy emitentów.

– Ponad 220 osób uczestniczyło w tym roku w KRI, żywo dyskutując o bieżących wyzwaniach, z jakimi spotykają się w codziennej pracy. Cieszy mnie bardzo, że wiele osób przyjeżdża do nas rokrocznie, od wielu lat podkreślając, że jest to ważne wydarzenie, na którym można wzbogacić wiedzę, wymienić doświadczenia, ale jest to również szansa na integrację środowiska IR – podsumował Mirosław Kachniewski, prezes zarządu Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]