Wydarzenia

IX Kongres Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG

7–8 czerwca 2017 w Ossie spotkają się IR-owcy spółek giełdowych, aby porozmawiać o sposobach na skuteczną komunikację. Będzie mowa m.in. o nowoczesnym zarządzaniu tworzeniem i dystrybucją informacji, raportowaniu niefinansowym czy o roli działów IR w funkcjonowaniu spółek giełdowych. 

Część merytoryczną pierwszego dnia Kongresu rozpocznie blok na temat nowoczesnego zarządzania tworzeniem i dystrybucją informacji dla inwestorów, w którym zostaną omówione zagadnienia związane z budowaniem nowoczesnej strony internetowej, dotarciem z informacją do mediów i inwestorów czy wykorzystaniem mediów społecznościowych do codziennej pracy IR-owca.

Kolejny blok tematyczny na temat raportowania niefinansowego dostarczy odpowiedzi na pytania: które spółki i co powinny raportować, jakie są wyzwania raportowania pośredniego, jak określić istotność kwestii niefinansowych i wybrać wskaźniki, jaka jest rola biegłego rewidenta w raportowaniu niefinansowym.

– Nowe obowiązki dotyczące raportowania informacji niefinansowych funkcjonują już od pół roku. Co prawda pierwsze raporty trzeba będzie sporządzić za rok 2017, ale jest to obszar na tyle nowy i skomplikowany, że przygotować się trzeba wcześniej. Dlatego podczas Kongresu zajmiemy się szczegółowo tym, kto i co musi raportować, oraz będziemy dyskutować o najlepszych metodach ustalenia, jakie zagadnienia środowiskowe, społeczne i pracownicze są istotne w danej spółce, jej grupie kapitałowej i łańcuchu dostaw – mówi Piotr Biernacki, prezes zarządu Fundacji Standardów Raportowania.

Ostatni blok, „Relacje inwestorskie jako sport ekstremalny”, będzie dotyczył takich zagadnień jak: indywidualna odpowiedzialność za działania RI; jak z Warszawy prowadzić zagraniczne relacje inwestorskie; wyzwania przy raportowaniu okresowym.

– Działy IR miały zawsze bardzo ważną i odpowiedzialną rolę w spółkach giełdowych. Od wejścia w życie MAR ta odpowiedzialność zwiększyła się wprost proporcjonalnie do kosmicznych kar, które mogą zostać nałożone na spółkę i członków jej organów jako osoby fizyczne. Zaryzykuję stwierdzenie, że błędny ruch IR-owca może doprowadzić spółkę do bankructwa. O tych nowych wyzwaniach działów IR będziemy rozmawiać podczas Kongresu – opowiada Mirosław Kachniewski, prezes zarządu Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych.

Po części merytorycznej odbędzie się Charytatywny Bieg Rynku Kapitałowego. Uczestnicy będą zbierać środki na praktyczną edukację młodzieży ponadgimnazjalnej w zakresie przedsiębiorczości w ramach programu „Zarządzanie firmą”, który jest realizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Uwieńczeniem części merytorycznej pierwszego dnia Kongresu będzie Wieczorna Gala, podczas której odbędzie się ceremonia wręczenia statuetek laureatom X edycji Konkursu Złota Strona Emitenta.

Drugiego dnia, jak co roku, odbędą się dwie tury warsztatów tematycznych dotyczących zagadnień podnoszenia jakości relacji inwestorskich: komunikacja spółki z inwestorami instytucjonalnymi; Twoja nowa strona korporacyjna: od czego zacząć; raportowanie niefinansowe: ustalenie istotności zagadnień, przygotowanie spółki, korzyści dla zarządu i inwestorów; myśl jak analityk; raportowanie w sytuacji kryzysowej; identyfikacja i komunikacja finansowej informacji poufnej.

Zaplanowane zostały także dwie sesje „Rynek rok po MAR” z perspektywy nadzorców oraz z perspektywy emitentów.

Gospodarzem Kongresu będzie Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Partnerami wydarzenia są: Fundacja Standardów Raportowania oraz Krajowa Izba Biegłych Rewidentów jako partnerzy instytucjonalni; Message oraz Polska Agencja Prasowa – PAP Biznes jako partnerzy strategiczni; InfoStrefa oraz Monit24 jako partnerzy; Unicomp WZA jako partner technologiczny oraz Pelion jako partner biegu.

Szczegółowe informacje na temat IX Kongres Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG dostępne są na stronie internetowej www.seg.org.pl.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]