Wydarzenia

Wyjątkowe spotkanie studentów z biznesem już 5 czerwca w Warszawie

5 czerwca w Kinotece, w Pałacu Kultury i Nauki, odbędzie się ogólnopolski konkurs Enactus Poland. Będzie to przegląd najciekawszych innowacji społecznych i obiecujących startupów realizowanych przez utalentowanych studentów 12 polskich uczelni. Około 150-osobowe jury, w którego skład wchodzą prezesi, członkowie zarządów oraz dyrektorzy największych polskich i zagranicznych spółek, oceni projekty i wybierze najlepsze.

„Konkurs Enactus Poland to jedyne w Polsce wydarzenie, podczas którego szefowie największych firm, którym bliska jest idea zrównoważonego rozwoju, spotykają się ze zdolnymi i aktywnymi studentami, aby wspierać ich w tworzeniu innowacyjnych biznesów na rzecz rozwoju lokalnych społeczności” – mówi Paulina Mazur, Country Leader Enactus Poland.

Enactus jest międzynarodową organizacją non-profit zrzeszającą ponad 72 000 studentów w 36 krajach na całym świecie. Rewolucyjne aplikacje, energooszczędna technologia, nowe metody produkcji rolniczej, walka z wykluczeniem społecznym osób niepełnosprawnych, aktywizacja seniorów czy inteligentne systemy zarządzania przestrzenią miejską – to tylko niektóre problemy, z jakimi mierzą się studenci. Wspierani przez liderów biznesu oraz opiekunów naukowych wymyślają i realizują projekty biznesowe, mające na celu pomoc lokalnej społeczności w trzech aspektach: społecznym, ekologicznym i ekonomicznym. Tym samym przyczyniają się do poprawy warunków i standardu jej życia.

W programie Enactus zwieńczeniem działalności w roku akademickim są krajowe konkursy. W Polsce w Warszawie odbędzie się 5 czerwca Enactus Poland National Competition 2017. Zakwalifikowane uczelnie będą miały możliwość zaprezentowania efektów swojej całorocznej pracy biznesowemu jury. Doświadczeni prezesi i dyrektorzy firm ocenią projekty i przekażą studentom informację zwrotną. Na koniec dnia ogłoszone zostaną wyniki głosowania jurorów i wybrana najlepsza reprezentacja studencka. Weźmie ona udział w światowym finale, czyli konkursie Enactus World Cup w Londynie.

„Skala wydarzenia w Polsce z roku na rok jest coraz większa, jednak tegoroczna odsłona konkursu będzie wyjątkowa. Po raz pierwszy w historii będziemy gościć szefową Enactus International – Rachael Jarosh oraz dr. Lorda Michaela Hastingsa, Global Head of Citizenship w KPMG International, jednego z najważniejszych ambasadorów Enactusa na świecie. Spodziewamy się rekordowej liczby jurorów oraz uczestniczących zespołów studenckich” – dodaje Paulina Mazur.

Organizatorem programu Enactus w Polsce od 2009 roku jest firma doradcza BIGRAM. Więcej o projekcie na: www.enactus.pl.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

25 najlepszych polskich startupów

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?