Strategie

Zyskowne drugie życie

Powtórne przerabianie odpadów  czy wysłużonych rzeczy na wartościowe przedmioty okazuje się w Polsce dobrym interesem, a konkurencji na razie nikt się nie obawia. 

Wykorzystujemy rzeczy, które miały już swoje życie, i po przeróbce dajemy im nowe – mówi Paulina Bielecka z warszawskiej firmy Rec.On, która ze starych metalowych części maszyn czy aut produkuje dizajnerskie przedmioty. 

Jest to tzw. upcykling, czyli wtórne przetwarzanie odpadów w taki sposób, aby w rezultacie otrzymać produkty o wyraźnie wyższej wartości niż wyjściowe materiały. W USA dawanie w ten sposób drugiego życia robi od kilku lat ogromną karierę. Od niedawna ten trend przenosi się także nad Wisłę. 

Lampy, stoły...

Rec.On jest wspólnym biznesem Pauliny i Bartka Bieleckich. – To mój mąż dostrzegł potencjał tkwiący w starych częściach samochodowych, bo od lat działa w branży zajmującej się recyklingiem pojazdów. Ja zaś mam doświadczenie w branży modowej i beauty. Połączyliśmy jego biznesowe doświadczenie z moim artystycznym zacięciem i tak narodził się Rec.On – opowiada Bielecka. 

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Boom na drony

Cztery sposoby na podatki

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Zamiast dziel i rządź - mnóż i zarządzaj!

Moda na single