Wydarzenia

Jak wygrywać dzięki innowacji?

Podczas konferencji „Jak wygrywać dzięki innowacji?”, która odbyła się 22 marca 2017 roku w Rzeszowie, menedżerowie i właściciele firm z Podkarpacia i Małopolski dowiedzieli się, jak być innowatorem, jak skutecznie korzystać z nowych pomysłów oraz jak uniknąć strat i skutecznie zmieniać nowe pomysły na zysk. Gościem specjalnym wydarzenia był dr Witold Jankowski – prezes ICAN Institute, redaktor naczelny „Harvard Business Review Polska”.

Okazuje się, że aż 72 procent innowacji produktowych kończy się porażką. Ostatnie lata pokazują, że przy tak silnej konkurencji jak obecnie dążenie do ciągłej innowacji stało się koniecznością. Wiele firm podchodzi jednak często do innowacji niezbyt rozważnie. Przez to nowe produkty i rozwiązania firmy sprawiają wrażenie, jakby były one dziełem przypadku. Nie wytrzymują potem konfrontacji z rynkiem, przynosząc firmie trudne do odrobienia straty zamiast spodziewanych zysków.

Podczas prelekcji oraz interaktywnych warsztatów dr Witold Jankowski – jeden z najbardziej doświadczonych konsultantów strategicznych w Europie, przedstawił uczestnikom metody, które zmniejszają ryzyko biznesowe związane z realizacją nowych pomysłów. Opowiedział także o tym, w jaki sposób otworzyć swoją organizację na kreatywność pracowników, klientów i partnerów biznesowych, a także jak poprawić konkurencyjność firmy, wykorzystując konkretne, innowacyjne narzędzia.

Wydarzenie było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń z ekspertem ICAN Institute oraz spotkania z przedstawicielami lokalnego biznesu, a także do dzielenia się dobrymi praktykami i poszukiwania inspiracji dla własnej działalności.

Spotkanie w Hotelu Rzeszów zainaugurowało tegoroczny cykl sześciu konferencji regionalnych orgaznizowanych przez „Harvard Business Review Polska” w całej Polsce. Kolejne wydarzenie odbędzie się 27 kwietnia 2017 roku w Katowicach.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej www.konferencjeregionalne.hbrp.pl.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]