Wydarzenia

Huge Thing wspólnie z Alior Bankiem szuka innowacyjnych pomysłów

Rozpoczęła się rekrutacja do programu akceleracyjnego Huge Thing, realizowanego przez akcelerator Huge Thing wspólnie z Alior Bankiem. 20 startupów z branży financial technology (FinTech) będzie mogło wziąć udział w 4-miesięcznym projekcie i zdobyć finansowanie w wysokości nawet 250 tys. zł na dalszy rozwój swoich pomysłów. 

Podczas czwartej edycji Huge Thing, której partnerem jest Alior Bank, poszukiwane będą innowacyjne pomysły w obszarze FinTech. Do programu powinny się zatem zgłaszać startupy pracujące nad takimi rozwiązaniami, a w szczególności dotyczącymi następujących zagadnień: blockchain, biometria, sztuczna inteligencja oraz internet rzeczy. W sumie zrealizowane zostaną dwa 4-miesięczne programy akceleracyjne. Każdy z nich zakończy tzw. Demo Day, czyli oficjalna finałowa prezentacja zespołów i efektów ich pracy przed przedstawicielami biznesu i inwestorami. 

– Alior Bank ma już doświadczenie w prowadzeniu wspólnych projektów ze startupami. Praktyka pokazuje, że współpraca z młodymi firmami z branży FinTech pomaga w dostarczaniu klientom najbardziej innowacyjnych produktów i usług. Mamy nadzieję, że dzięki inicjatywie znajdziemy wiele nowych rozwiązań, które będą mogły być rozwijane w Alior Banku – mówi Tomasz Motyl, Chief Innovation Officer w Alior Bank Innovation Lab. 

Kto może wziąć udział w HugeThing? Zespoły aplikujące do programu będą musiały mieć tzw. MVP, czyli minimalną, najprostszą wersję produktu, którą można testować z pierwszymi klientami. Pod uwagę będą brane także: skład zespołu projektowego, zapał do dalszego rozwijania projektu, chęć pracy i uczenia się od mentorów zaangażowanych w program. Istotny jest też obszar, którego projekt dotyczy. 

– Po zakwalifikowaniu się do programu do każdego zespołu zostanie przydzielony opiekun, który będzie go wspierał i rozliczał z realizacji zakładanych celów – mówi Katarzyna Kołakowska, Huge Thing program manager. – Zespoły realizujące zakładane cele będą miały szansę na otrzymanie dofinansowania w wysokości do 250 tys. zł na rozwój projektu oraz jego dopasowanie do potrzeb Alior Banku – dodaje. 

Program skierowany jest do zespołów z Polski i regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Organizatorzy na zgłoszenia czekają do 17 kwietnia 2017 r. 

Program akceleracyjny Huge Thing, organizowany przez Huge Thing i Alior Bank, znalazł się wśród 10 projektów wybranych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w konkursie Scale Up, realizowanym w ramach rządowego programu Start In Poland. 

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]