Wydarzenia

Znamy zwycięski zespół GMC Poland 2016

Lubelskie Lwy – zwycięzcy GMC Poland 2016

Rywalizacja w 17. edycji konkursu GMC Poland zakończyła się zwycięstwem studentów z Lublina.

Global Management Challenge to największa w Polsce i na świecie symulacja biznesowa, która co roku przyciąga setki studentów, specjalistów i menedżerów do rywalizacji o tytuł najlepiej zarządzających. Siedemnasta edycja rozpoczęła się w październiku 2016 roku, wystartowało w niej 320 zespołów studenckich i firmowych (ponad 1300 osób), które konkurowały ze sobą przez kolejne etapy prowadzone on-line. Udział w GMC jest nie tylko emocjonującą okazją do sprawdzenia zdolności menedżerskich, ale też pozwala na zdobycie umiejętności w zakresie planowania, zarządzania strategicznego, współpracy w zespole, analizy finansowej i podejmowania decyzji.

Organizatorem polskich edycji jest firma BIGRAM, która finalistów danej edycji zaprasza co roku do Warszawy na ostatnią rundę, finał krajowy.

6 marca finały krajowe odbyły się w siedzibie partnera GMC firmy AVON w Warszawie. Uczestniczyło w nich osiem zespołów: sześć studenckich i dwa firmowe. Były to trzy zespoły patronackie Visa (drużyna studencka z Lublina oraz dwie drużyny bankowe, z Banku Pekao SA oraz z ING Banku Śląskiego), dwa zespoły pod patronatem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie oraz po jednym zespole reprezentującym: AVON, Markapracodawcy.pl oraz BPCC.

Wyniki zostały ogłoszone 7 marca na uroczystościach finałowych na Sali Notowań GPW w Warszawie. Ogłoszenie wyników poprzedziła debata pod tytułem „Młode talenty – wyzwanie dla rekrutacji ale i szansa na innowacje dla biznesu”, którą poprowadził redaktor „Rzeczpospolitej” Marcin Piasecki. W dyskusji udział wzięli m.in. Magdalena Bubeła – dyrektor HR w AVON, Maya Krzyżanowska – dyrektor Biura Zarządzania Kompetencjami i Rozwojem Pracowników w PKN ORLEN, Agata Jach – dyrektor Departamentu HR, członek zarządu w Grupie AXA, Andrzej Horawa – Business Development Executive CEE w IBM, Piotr Wielgomas – prezes BIGRAM.

W ciekawej dyskusji paneliści poruszyli kwestie związane z zatrudnianiem młodych talentów, budowaniem kultury organizacyjnej sprzyjającej ich rekrutacji oraz wykorzystywaniu kreatywności młodych w rozwoju przedsiębiorstwa. Dyskusja dotyczyła również oczekiwań najmłodszego pokolenia pracowników i zmieniających się warunków na rynku pracy.

Po debacie nastąpiło ogłoszenie wyników GMC Poland 2016. Gratulacje finalistom składali m.in. dr Wiesław Rozłucki – przewodniczący Kapituły Honorowej GMC, Bartosz Świdziński – dyrektor Działu Rozwoju Rynku GPW, Ewa Barlik – rzecznik prasowy Akademii Leona Koźmińskiego.

Wicemistrzostwo zdobył zespół studentów z AGH startujący po patronatem AVON. W nagrodę studenci otrzymali kursy programowania on-line. Pierwsze miejsce i tytuł mistrzów zarządzania wywalczyły „Lubelskie Lwy”, pod patronatem firmy Visa (studenci UMCS z Lublina). Gratulacje oraz puchary studentom wręczyła Marta Dworowska – Regional Senior HR Manager w firmie Amazon – partnera strategicznego tegorocznej edycji GMC. Lubelskie Lwy w nagrodę otrzymały zaproszenie na studia podyplomowe w Akademii Leona Koźmińskiego. Studenci wyjadą w kwietniu do Kataru na finały światowe GMC, gdzie zmierzą się z najlepszymi zespołami z ponad 30 krajów, w których odbyły się krajowe konkursy.

W uroczystościach finałowych udział wzięli przedstawiciele firm partnerskich, mediów (również mediów studenckich) oraz uczelni. Od 17 lat dzięki symulacji GMC tysiące uczestników rozwinęło wiedzę i umiejętności menedżerskie. Potwierdzają to wyniki najnowszych ankiet przeprowadzonych wśród graczy GMC 2016, z których 90 proc. ocenia czas poświęcony na GMC za dobrze zainwestowany w swój rozwój. Z kolei 80 proc. pracodawców odpowiada, że GMC jest skuteczną inwestycją w obszar rozwojowy oraz w budowanie wizerunku pracodawcy. Kolejna edycja GMC organizowana przez BIGRAM rozpocznie się w październiku 2017 roku. Więcej informacji na www.gmcpoland.pl.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]