Finanse

Prąd i gaz to też produkty. Dopasuj je do potrzeb swojej firmy

SHUTTERSTOCK

Właściciele małych i średnich przedsiębiorstw, które zużywają stosunkowo niewiele prądu, zwykle nie chcą tracić energii na szukanie najlepszej dla swojej firmy oferty zakupu mediów energetycznych. Można i tak, ale można też inaczej i dzięki  temu – w bardzo prosty sposób – zaoszczędzić i czas, i pieniądze.

Po pierwsze, jeden, ale nie jedyny sprzedawca

Przy zakupie prądu i gazu dawno nie ma już ograniczeń, które nie dawały możliwości wyboru dostawcy tych mediów. Każdy, nie tylko przedsiębiorca, ale też klient indywidualny, może kupić prąd i gaz w dowolnej firmie, która ma koncesję. Co więcej, na rynku są spółki energetyczne, w których można kupić zarówno prąd, jak i gaz wraz z coraz bogatszym pakietem nowoczesnych usług dodatkowych.

Wybór jednego dostawcy mediów energetycznych powinien okazać się bardzo korzystny finansowo. Na przykład, wybierając ofertę z RABATOREM od TAURONA na zakup i prądu, i  gazu, można zyskać 220 zł.

Po drugie, specjalna oferta

Ważnym czynnikiem decydującym o oszczędnościach związanych z dostawą mediów energetycznych jest dobór odpowiedniej oferty. Takie działania polecamy szczególnie tym małym i średnim przedsiębiorstwom, które przez lata pozostają na tzw. taryfie, czyli standardowym cenniku. Dlaczego?

W ostatnich latach pojawiły się bardzo atrakcyjne oferty. Jednym z bonusów, które można otrzymać przy wyborze nowych produktów TAURONA, jest gwarancja stałej ceny prądu i gazu nawet do trzech lat. Dzięki temu można nie tylko zmniejszyć ryzyko cenowe związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, ale też zaoszczędzić, bo w specjalnych ofertach TAURONA stawki za prąd i gaz są niższe od cen taryfowych. Zachętą do wyboru tego typu ofert jest również możliwość skorzystania z nowoczesnych usług dodatkowych.

Po trzecie, usługi serwisowe

By uzyskać maksimum korzyści związanych z wyborem oferty na dostawę mediów energetycznych, warto też zagwarantować sobie komfort związany z korzystaniem zarówno z urządzeń gazowych, jak i elektrycznych. Taką ofertę dla klientów w całej Polsce ma TAURON.

Jeżeli przedsiębiorca korzysta z prądu, może wybrać produkt Serwisant 24H. Dzięki temu w każdej chwili – siedem dni w tygodniu przez całą dobę – będzie mógł wezwać fachowca do naprawy instalacji elektrycznej. Zamówienie tej usługi to również gwarancja pomocy w naprawie sprzętów biurowych do 24 godzin od momentu zgłoszenia.

Gdy w firmie wykorzystuje się również urządzenia gazowe, warto wybrać Serwisanta Gazowego 24H od TAURONA. Ta oferta daje gwarancję fachowego i szybkiego usunięcia usterki zarówno instalacji, jak i urządzeń gazowych, np. kuchenki czy gazowego ogrzewacza pomieszczeń.

Kto korzysta w firmie i z prądu, i z gazu, te usługi może zamówić w TAURONIE w pakiecie oferowanym pod nazwą RABATOR.

Po czwarte, szukaj rozważnie

Każdy przedsiębiorca wie, że dokonując wyboru dostawcy towarów i usług trzeba postępować niezwykle rozważnie. Ta zasada dotyczy szczególnie firm, od których kupuje się media energetyczne. Nieprzerwana dostawa mediów energetycznych jest przecież bardzo ważnym czynnikiem decydującym o sprawnym funkcjonowaniu przedsiębiorstwa.

Na rynku działa wiele koncesjonowanych sprzedawców i prądu, i gazu, ale nieraz dochodziło już do sytuacji, w której taka firma znikała z rynku. Co się dzieje w takiej sytuacji?

Prawo energetyczne gwarantuje wprawdzie, że prąd i gaz będą nadal dostarczane, ale po znacznie wyższych cenach. Tak było m.in. w Opolskiem, gdy w 2016 r. jeden ze sprzedawców prądu stracił możliwość świadczenia tej usługi. Z powodu nierzetelnego działania tego sprzedawcy blisko 10 tysięcy punktów poboru energii należących do różnych firm i instytucji przeszło na tzw. umowy rezerwowe, w których obowiązują wyższe stawki za energię elektryczną. Tak więc te firmy, zamiast zaoszczędzić, poniosły straty finansowe.

Zatem, szukając dobrych ofert na prąd i gaz, warto przede wszystkim wybierać rzetelne firmy, które nie tylko obiecują korzyści, ale są też w stanie wywiązać się ze wszystkich zobowiązań podjętych wobec klienta. 

Elżbieta Bukowiec, rzecznik prasowy TAURON Sprzedaż Sp. z o.o.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty