Finanse

Prąd i gaz to też produkty. Dopasuj je do potrzeb swojej firmy

SHUTTERSTOCK

Właściciele małych i średnich przedsiębiorstw, które zużywają stosunkowo niewiele prądu, zwykle nie chcą tracić energii na szukanie najlepszej dla swojej firmy oferty zakupu mediów energetycznych. Można i tak, ale można też inaczej i dzięki  temu – w bardzo prosty sposób – zaoszczędzić i czas, i pieniądze.

Po pierwsze, jeden, ale nie jedyny sprzedawca

Przy zakupie prądu i gazu dawno nie ma już ograniczeń, które nie dawały możliwości wyboru dostawcy tych mediów. Każdy, nie tylko przedsiębiorca, ale też klient indywidualny, może kupić prąd i gaz w dowolnej firmie, która ma koncesję. Co więcej, na rynku są spółki energetyczne, w których można kupić zarówno prąd, jak i gaz wraz z coraz bogatszym pakietem nowoczesnych usług dodatkowych.

Wybór jednego dostawcy mediów energetycznych powinien okazać się bardzo korzystny finansowo. Na przykład, wybierając ofertę z RABATOREM od TAURONA na zakup i prądu, i  gazu, można zyskać 220 zł.

Po drugie, specjalna oferta

Ważnym czynnikiem decydującym o oszczędnościach związanych z dostawą mediów energetycznych jest dobór odpowiedniej oferty. Takie działania polecamy szczególnie tym małym i średnim przedsiębiorstwom, które przez lata pozostają na tzw. taryfie, czyli standardowym cenniku. Dlaczego?

W ostatnich latach pojawiły się bardzo atrakcyjne oferty. Jednym z bonusów, które można otrzymać przy wyborze nowych produktów TAURONA, jest gwarancja stałej ceny prądu i gazu nawet do trzech lat. Dzięki temu można nie tylko zmniejszyć ryzyko cenowe związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, ale też zaoszczędzić, bo w specjalnych ofertach TAURONA stawki za prąd i gaz są niższe od cen taryfowych. Zachętą do wyboru tego typu ofert jest również możliwość skorzystania z nowoczesnych usług dodatkowych.

Po trzecie, usługi serwisowe

By uzyskać maksimum korzyści związanych z wyborem oferty na dostawę mediów energetycznych, warto też zagwarantować sobie komfort związany z korzystaniem zarówno z urządzeń gazowych, jak i elektrycznych. Taką ofertę dla klientów w całej Polsce ma TAURON.

Jeżeli przedsiębiorca korzysta z prądu, może wybrać produkt Serwisant 24H. Dzięki temu w każdej chwili – siedem dni w tygodniu przez całą dobę – będzie mógł wezwać fachowca do naprawy instalacji elektrycznej. Zamówienie tej usługi to również gwarancja pomocy w naprawie sprzętów biurowych do 24 godzin od momentu zgłoszenia.

Gdy w firmie wykorzystuje się również urządzenia gazowe, warto wybrać Serwisanta Gazowego 24H od TAURONA. Ta oferta daje gwarancję fachowego i szybkiego usunięcia usterki zarówno instalacji, jak i urządzeń gazowych, np. kuchenki czy gazowego ogrzewacza pomieszczeń.

Kto korzysta w firmie i z prądu, i z gazu, te usługi może zamówić w TAURONIE w pakiecie oferowanym pod nazwą RABATOR.

Po czwarte, szukaj rozważnie

Każdy przedsiębiorca wie, że dokonując wyboru dostawcy towarów i usług trzeba postępować niezwykle rozważnie. Ta zasada dotyczy szczególnie firm, od których kupuje się media energetyczne. Nieprzerwana dostawa mediów energetycznych jest przecież bardzo ważnym czynnikiem decydującym o sprawnym funkcjonowaniu przedsiębiorstwa.

Na rynku działa wiele koncesjonowanych sprzedawców i prądu, i gazu, ale nieraz dochodziło już do sytuacji, w której taka firma znikała z rynku. Co się dzieje w takiej sytuacji?

Prawo energetyczne gwarantuje wprawdzie, że prąd i gaz będą nadal dostarczane, ale po znacznie wyższych cenach. Tak było m.in. w Opolskiem, gdy w 2016 r. jeden ze sprzedawców prądu stracił możliwość świadczenia tej usługi. Z powodu nierzetelnego działania tego sprzedawcy blisko 10 tysięcy punktów poboru energii należących do różnych firm i instytucji przeszło na tzw. umowy rezerwowe, w których obowiązują wyższe stawki za energię elektryczną. Tak więc te firmy, zamiast zaoszczędzić, poniosły straty finansowe.

Zatem, szukając dobrych ofert na prąd i gaz, warto przede wszystkim wybierać rzetelne firmy, które nie tylko obiecują korzyści, ale są też w stanie wywiązać się ze wszystkich zobowiązań podjętych wobec klienta. 

Elżbieta Bukowiec, rzecznik prasowy TAURON Sprzedaż Sp. z o.o.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]