Wydarzenia

Nexbio zwycięzcą konkursu dla startupów Chivas The Venture

Nexbio zwycięzcą konkursu Chivas The Venture

Niemal 100 firm zgłosiło się do drugiej polskiej edycji programu Chivas The Venture. Jego celem jest wspieranie oraz promowanie innowacyjnych startupów, które rozwiązują istotne problemy społeczne. 

26 stycznia 2017 r., podczas gali wieńczącej polski etap drugiej edycji konkursu Chivas The Venture, jury konkursowe wyłoniło startup, który będzie reprezentował Polskę w globalnym finale Chivas The Venture i stanie do walki o milion dolarów. Po długotrwałych, burzliwych obradach zdecydowano, że zaproszenie to otrzyma Nexbio, firma założona przez Adama Kuzdralińskiego. 

Nexbio to startup, którego celem jest opracowanie nowatorskich metod wykrywania chorób roślin uprawnych w bardzo wczesnym stadium, za pomocą rozwiązań biotechnologicznych. Model Nexbio oparty jest na wykorzystaniu paneli testów genetycznych. Dzięki temu już na wczesnym etapie rozwoju plonów możliwe będzie stosowanie odpowiednio dopasowanych, skutecznych środków ochronnych. To rozwiązanie ma na celu ograniczenie stosowanie pestycydów i zwiększenie bezpieczeństwa upraw. 

– Sukces poprzedniej edycji The Venture utwierdził nas w przekonaniu, że młodzi polscy przedsiębiorcy mają niestandardowe pomysły na biznes. Poziom zaprezentowany przez tegorocznych finalistów przeszedł nasze oczekiwania. Bardzo długo zastanawialiśmy się, który startup powinien zostać laureatem tegorocznej edycji. Każdy z nich zaprezentował ideę, która może zmienić świat na lepsze. Ostatecznie wybraliśmy Nexbio – przedsiębiorstwo, które już wkrótce może wyprowadzić genetykę z laboratorium i wprowadzić ją pod strzechy. Chciałbym jednak podkreślić, że tak wysoki poziom tegorocznego konkursu sprawił, że każdy z tegorocznych finalistów może liczyć na nasze dalsze wsparcie mentorskie – podsumował Philip Ainsworth, organizator konkursu. 

Nexbio jako zwycięzca polskiej edycji Chivas The Venture już wkrótce weźmie udział w Accelerator Week – cyklu spotkań i szkoleń mentoringowych, organizowanym dla zwycięzców lokalnych edycji Chivas The Venture z całego świata. Tygodniowe spotkanie, organizowane w Wielkiej Brytanii, ma na celu przygotowanie zwycięskich startupów do walki o milion dolarów w trakcie światowego finału. To niezwykła okazja do rozwinięcia swojego pomysłu i umiejętności biznesowych, pod okiem najlepszych mentorów ze świata biznesu. 

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty