Wydarzenia

Porozmawiajmy o biznesie, w którym pieniądze nie są najważniejsze

To pierwsza edycja międzynarodowego kongresu poświęconego Ekonomii Wartości, który odbędzie się 15–16 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

– Open Eyes Economy to idea gospodarki społecznie wrażliwej, firm społecznie zaangażowanych i odpowiedzialnych, miast dla ludzi, społeczeństw obywatelskich. To merytoryczną i koncepcyjną stroną kongresu chcemy zainteresować media i opinię publiczną – tłumaczy Tomasz Wojtas, dyrektor organizacyjny OEES.

Organizatorem Open Eyes Economy Summit jest Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej, partnerem jak i gospodarzem wydarzenia jest Miasto Kraków, partnerem głównym natomiast Województwo Małopolskie, współorganizatorami są Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie oraz Agencja Artystyczna GAP i Nowohuckie Centrum Kultury odpowiedzialne za organizację wydarzeń kulturalnych podczas kongresu.

Partnerami OEES są także: FORTUM, IGTE – Izba Gospodarcza Towarzystw Emerytalnych, KAPSCH, partnerami wspierającymi: Greenberg Trauring, ING oraz mBank. W gronie partnerów merytorycznych znaleźli się: ACCA – Think Ahead, KIBR – Krajowa Izba Biegłych Rewidentów, ZBP – Związek Banków Polskich.

Szansa dla miasta

Na dwudniowy kongres uczestnicy przyjadą do stolicy Małopolski, gdzie organizatorzy przygotowali dla nich zarówno panele dyskusyjne, jak i sesje inspiracyjne czy pojedynki intelektualne między liderami świata polityki i biznesu.

Już w 2015 roku Miasto Kraków i Uniwersytet Ekonomiczny, na którym działa Fundacja Gospodarki Publicznej i Administracji, rozpoczęły rozmowy na temat wykreowania kongresu o międzynarodowym znaczeniu, w trakcie którego podjęta zostanie próba opisania całokształtu otaczających nas relacji Biznes-Społeczeństwo-Kultura-Instytucje. Miasto Kraków chciało wykreować własną markę kongresu gospodarczego wysokiej rangi, który związany byłby z miastem długookresowo, a Uniwersytet Ekonomiczny ze swoim zapleczem merytorycznym był najlepszym partnerem.

– Kraków, jako miasto wykorzystujące swój potencjał gospodarczy, będące w czołówce miast polskich, jeżeli chodzi o branżę usług nowoczesnych, jednocześnie stara się kreować nowe marki oraz trendy. W przypadku organizacji kongresu Open Eyes Economy Summit chodzi o włączenie się w dyskusję odbywającą się na całym świecie, a dotyczącą ważnego problemu, jakim jest odpowiedzialność biznesu – mówi Jacek Majchrowski, Prezydent Krakowa.

Inwestycja w region

Zdaniem Jacka Krupy, Marszałka Województwa Małopolskiego, Kongres Open Eyes Economy Summit doskonale wpisuje się w światowe trendy w ekonomii i stanowi szansę dla promocji zarówno Krakowa, jak i Małopolski na arenie międzynarodowej.

– Nasz region to silny ośrodek gospodarczy i doskonałe miejsce dla rozwoju biznesu – nie bez powodu Komitet Regionów przyznał nam prestiżowy tytuł Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości 2016. Co więcej, Eurostat zaliczył nas ostatnio do grona najdynamiczniej rozwijających się regionów w Unii. Nie mam więc wątpliwości, że Małopolska świetnie się sprawdzi jako gospodarz Open Eyes Economy Summit. Liczę też na to, że efektem debat i spotkań będą konkretne rozwiązania, które będzie można wykorzystać także u nas. Idea gospodarki społecznie wrażliwej to podejście, z którym także i ja wiążę ogromne nadzieje – mówi Jacek Krupa, marszałek Małopolski, przypominając, że województwo jest głównym partnerem kongresu.

Prelegenci

Wśród prelegentów m.in.: prof. Akiko Okabe – architekt z Uniwersytetu w Tokio, Jennifer Clark – starszy wiceprezes Green and Corporate Community Investment, SKANSKA, José Ignacio Nuño – dyrektor i założyciel meksykańskiej firmy Suhab, prof. Danuta Hübner – ekonomistka, posłanka do Parlamentu Europejskiego, prof. Jerzy Hausner – ekonomista z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Faith Liddell – dyrektor Festiwalu Edynburskiego, Natalia Hahn – globalny menedżer ds. rozwoju Retail & Expansion IKEA Group, Harm Goossens – wiceprezes wykonawczy CEE oraz prezes firmy Unilever w Europie Środkowo-Wschodniej, Piotr Voelkel – przedsiębiorca, Grupa VOX, Ana de Palacio – b. Minister Spraw Zagranicznych Hiszpanii, prof. Salvatore Babones – socjolog z Uniwersytetu w Sydney.

Rejestracja na Kongres na: oees.pl

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty