Wydarzenia

Nagroda Cemex Building Award 2016 dla CKK Jordanki

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki, przy budowie którego wykorzystano produkty Cemex Polska, otrzymało prestiżową nagrodę w międzynarodowym konkursie Cemex Building Award 2016. 

Do finału konkursu w tegorocznej edycji trafiły 62 projekty z 20 krajów na czterech kontynentach, w tym trzy z Polski. Finaliści walczyli o nagrody w pięciu kategoriach, a także o cztery nagrody specjalne. Wyróżnienia, przyznawane już od 25 lat, mają na celu docenienie tych projektów, które są przykładem architektury innowacyjnej, przyjaznej dla środowiska i użytkowników oraz reprezentują kreatywne zastosowanie produktów Cemex, przyczyniające się do lepszej jakości życia społeczności na całym świecie. 

CKK Jordanki zostało zwycięzcą w kategorii „Powszechna dostępność”. Generalnym wykonawcą budynku była firma Mostostal Warszawa. Oddany do użytku jesienią 2015 roku obiekt, powstał na bazie projektu wybitnego hiszpańskiego architekta Fernando Menisa, natomiast dostawcą mieszanek betonowych oraz rozwiązań technologicznych zastosowanych w projekcie był Cemex Polska, który na budowę obiektu dostarczył ponad 30 tys. metrów sześciennych betonu. 

Toruńskie Centrum cieszy oczy przechodniów i uczestników wydarzeń kulturalnych niemal od roku. Obiekt jest zlokalizowany w otulinie Zespołu Staromiejskiego na Jordankach w Toruniu i powstał jako miejsce umożliwiające organizację różnorodnych imprez, koncertów, przedstawień teatralnych oraz targów i pokazów mody. 

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]