Wydarzenia

1 mln dolarów dla startupów

Jeszcze tylko do 14 grudnia można wysłać zgłoszenie do drugiej edycji projektu Chivas The Venture. Jego celem jest wspieranie oraz promowanie innowacyjnych startupów rozwiązujących istotne problemy społeczne.

„Możliwość zaprezentowania się na arenie międzynarodowej, wzięcie udziału w cyklu szkoleń organizowanych przez markę Chivas, poznanie wielu inspirujących ludzi z całego świata – to tylko część niezapomnianej przygody z tym projektem” – mówi Agnieszka Osytek ze startupu Migam, zwycięzcy pierwszej polskiej edycji Chivas The Venture. Migam oferuje innowacyjną w skali światowej usługę połączeń video z tłumaczami języka migowego.

„Jestem dumna, że mogłam reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej. Globalny finał The Venture to doskonała szansa, żeby ze swoim projektem pokazać się światu. Nie mniej ważne okazały się dla mnie warsztaty organizowane przez markę Chivas Regal. To dzięki nim znalazłam się na wydziale Social Entrepreneurship Uniwersytetu Oxfordzkiego, a także uczestniczyłam w szkoleniu z Brand Managerami Chivas Regal w Londynie. Tego rodzaju warsztaty mają ogromną wartość, szczególnie dla małych przedsiębiorstw są niezapomnianym przeżyciem. Każdy startup chcący zmienić świat, powinien spróbować swoich sił w Chivas The Venture” – mówi Agnieszka Osytek.

W programie Chivas The Venture mogą wziąć udział zarówno przedsiębiorcy, którzy dopiero tworzą swój pomysł na biznes, jak i ci, których firmy już rozpoczęły swoją działalność, ale są obecne na rynku nie dłużej niż trzy lata. Najważniejszym kryterium, według którego oceniane są zgłaszane projekty, jest szeroko rozumiana użyteczność społeczna, która może być źródłem pozytywnych zmian i inspiracji dla innych. Na przedsiębiorców biorących udział w konkursie czeka pula nagród wynosząca łącznie 1 mln dolarów! Spośród nadesłanych zgłoszeń jury wybierze finalistów, którzy zostaną zaproszeni do kolejnego etapu konkursu i wezmą udział w warsztatach organizowanych przez markę Chivas.

Uroczysta gala, w trakcie której ogłoszeni zostaną finaliści drugiej polskiej edycji inicjatywy Chivas The Venture, odbędzie się 26 stycznia 2017 roku. Zwycięzca zostanie zakwalifikowany do globalnego finału, do którego w tym roku przystąpiło ponad 30 państw. Polski finalista będzie rywalizować z uczestnikami z całego świata w lipcu 2017 roku.

Zasady uczestnictwa w programie oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.theventure.com.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]