Wydarzenia

Znamy laureatów Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju

60 laureatów odebrało Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju 2016. Wyróżnienie zostało przyznane w sześciu kategoriach. Wręczono również nagrodę główną. Trafiła do Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Jednym z wyróżnionych była firma Cemex Polska. 

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju jest ogólnopolskim wyróżnieniem, które pozwala docenić najbardziej innowacyjne projekty realizowane przy udziale środków z programów unijnych. Nagrodzonymi mogą zostać polskie placówki naukowe, instytucje i firmy prowadzące działalność badawczo-rozwojową oraz samorządy, podległe im spółki, a także prywatne i państwowe firmy przyczyniające się swoimi nowatorskimi działaniami i inwestycjami do zrównoważonego rozwoju Polski. 

Firmę Cemex wyróżniono za projekt „Modernizacja pieca w cementowni Rudniki”. Elementem projektu było opracowanie nowatorskiej technologii, która zapewni większe wykorzystanie paliw alternatywnych mających wytwarzać docelowo 85 proc. ciepła, dzięki czemu cementownia Rudniki zbliży się do cementowni Chełm, która jest światowym liderem w wykorzystaniu paliw alternatywnych. 

Więcej informacji o nagrodzie oraz pełna lista laureatów tutaj

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]