Nowe Technologie

Zapłacisz Blikiem w PayU

SHUTTERSTOCK

Polski Standard Płatności rozpoczął współpracę z PayU SA, największym dostawcą płatności internetowych w Polsce. Oznacza to, że niebawem płatność Blikiem będzie dostępna w sklepach i serwisach internetowych obsługiwanych przez PayU. 

– Nawiązanie współpracy z PayU SA jest kolejnym bardzo ważnym krokiem w kierunku popularyzacji systemu płatności mobilnych Blik w e-commerce. Blik staje się głównym, najwygodniejszym i najszybszym sposobem płatności w internecie – a właśnie tego oczekują od nas nasi użytkownicy. Współpraca z PayU to dla nas naturalny kierunek rozwoju – mówi Dariusz Mazurkiewicz, wiceprezes Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu Blik.

Według prognoz polski rynek e-commerce także w tym roku odnotuje dwucyfrowy wzrost i osiągnie wartość ponad 36 mld zł. Systematycznie rośnie także liczba e-konsumentów – już ponad połowa Polaków robi zakupy online. W każdym miesiącu dokonują oni kilkudziesięciu milionów transakcji w tym kanale zakupowym. Zdecydowaną większość z nich obsługuje PayU.

– W zakresie obsługi i rozliczania transakcji bezgotówkowych w internecie oferujemy bezpieczne i zaawansowane technologicznie rozwiązania, które są bardzo łatwe w użyciu dla konsumentów, bo bardzo często oparte na jednym kliknięciu. Internet daje jednak możliwość zaoferowania różnorodnych kanałów płatności – jednym z nich, bardzo ważnym, jest Blik. Rozpoczynając współpracę z nowym partnerem, chcemy zagwarantować wszystkim kupującym online dostęp do najlepszych sposobów płatności, a oni sami wybiorą i zdecydują, co jest dla nich najwygodniejsze – mówi Sylwia Bilska, dyrektor generalny i członek zarządu PayU SA.

Aplikację z aktywowanym Blikiem posiada obecnie ponad 2 miliony osób. Od momentu, gdy system został uruchomiony, dokonano nim ponad 6 milionów transakcji. Blikiem, poza kanałem e-commerce, można płacić w ponad 162 tysiącach terminali płatniczych, w sklepach stacjonarnych, kawiarniach i lokalach usługowych. Blik to także wygodna i bezpieczna wypłata gotówki z większości, bo z około 14,5 tys. bankomatów (w sieci Euronet, Planet Cash i banków uczestników) oraz płatności bezpośrednio na numer telefonu w usłudze P2P (w tej chwili w ING Banku Śląskim, Banku Millennium, Banku Zachodnim WBK, mBanku i PKO Banku Polskim).

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]