Wydarzenia

Znamy laureatów konkursu Emerging Market Champions

Fot. materiały prasowe

Cemex Polska i Amica SA wyróżnione w konkursie Emerging Market Champions organizowanym przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy. 

Ideą konkursu jest honorowanie polskich przedsiębiorstw, które z sukcesem dokonują ekspansji na zagranicznych rynkach, oraz podmiotów energicznie inwestujących w Polsce i przyczyniających się do likwidacji bezrobocia oraz stymulujących rozwój gospodarczy kraju. 

Cemex Polska został nagrodzony w ramach kategorii „Zagraniczne inwestycje w Polsce”, w której oceniana jest między innymi skala inwestycji w Polsce oraz liczba miejsc pracy stworzonych na terenie kraju. Firma działa na polskim rynku od 2005 roku i aktualnie zatrudnia blisko 1200 osób w swoich dwóch zakładach cementowych, 42 wytwórniach betonu, siedmiu kopalniach kruszyw oraz biurze w Warszawie. 

Amica SA, producent sprzętu AGD, otrzymała wyróżnienie w kategorii „Polskie inwestycje zagraniczne”. Doceniono strategię akwizycji zagranicznych firm, znanych na lokalnych rynkach. Obecnie obroty firmy sięgają 650 mln euro z czego ponad 70 proc. pochodzi z rynków europejskich, takich jak Niemcy, Wielka Brytania, Skandynawia i Rosja. 

Zgłoszenia do konkursu dokonywane są przez Radę Ekspertów zrzeszającą osoby z różnych środowisk, istotnych dla życia publicznego i gospodarczego w Polsce, m.in. byłych i obecnych ministrów, prezydentów miast, rektorów uczelni wyższych, ambasadorów państw z emerging markets w Polsce, przedstawicieli izb gospodarczych i mediów. Warunkiem zgłoszenia jest funkcjonowanie danej firmy przez co najmniej trzy lata na rynku oraz obejmowanie zasięgiem działania obszaru więcej niż jednego kraju. 

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?